Sposób działania filtru elektrostatycznego Trion, Polska. - Systemy oczyszczania i filtracji powietrza Trion Polska.

Przejdź do treści

Menu główne:

SPOSÓB DZIAŁANIA FILTRU ELEKTROSTATYCZNEGO
TRION poleca najbardziej współczesne technologie oczyszczania powietrza do ciągłej eksploatacji, z niskim oporem powietrzu, wysokim stopniem skuteczności oczyszczania i energooszczędności dla każdego konsumenta.
Oryginalny TRION  FOREVER FILTER® (moduł elektrostatyczny) posiada opatentowaną konstrukcję – połączone sekcje jonizująca i zbierająca.
W modelach przemysłowych płyty sekcji jonizującej wyprodukowane są ze stali nierdzewnej oraz mają formę cierniową. W modelach komercyjnych wykorzystywane są przewody wolframowe. Zbierająca (kolektorowa) sekcja składa się z dużej liczby równolegle ulokowanych płyt aluminiowych, stwarzających wielką powierzchnię filtrującą do zbierania brudu. Filtr ma nieograniczony czas eksploatacji.
Powietrze przechodzi przez zmywalny aluminiowy siatkowy filtr wstępny, który zatrzymuje wielkie cząsteczki brudu. Bardziej drobne cząsteczki dostają się do podstawowego FOREVER FILTER® (moduł elektrostatyczny), gdzie występuje silne pole elektryczne. W jonizującej sekcji filtra cząsteczki otrzymują dodatni ładunek elektryczny. Po tym cząsteczki dostają się do zbierającej sekcji filtra (kolektorowej), składającej się z wielkiej liczby ujemnie i dodatnie naładowanych równolegle rozmieszczonych płyt aluminiowych. Dodatnio naładowane płyty odpychają cząsteczki, a ujemnie naładowane płyty przyciągają i zbierają cząsteczki. Cząsteczki zanieczyszczające utrzymują się na płytach kolektorowych aż do całkowitego usunięcia podczas mycia modułów elektrostatycznych.

Skuteczność oczyszczenia wynosi do 99% dla cząsteczek większych 0,01 mikrona. Po takim oczyszczeniu powietrze jest świeże i czyste.

Zabrudzony FOREVER FILTER® lekko się wyjmuje z korpusu filtra i myje wodą, w razie konieczności z dodatkiem detergentu. Nie ponosimy kosztów na ciągłe kupowanie i wymianę filtrów. Niektóre modele przemysłowe można zamówić z systemem automatycznego mycia modułów elektrostatycznych.

Definicje przemysłowe:

24.8 ASHRAE Systems & Equipment (1996) - "Elektroniczne oczyszczacze powietrza mogą być bardzo skuteczne za pomocą strącania elektrostatycznego do usuwania i zbierania cząsteczek zanieczyszczających, takich jak kurz, dym, pyłki. Markowy elektroniczny filtr powietrza oznacza filtr do oczyszczania powietrza HVAC... Ten rodzaj filtra powietrza może usunąć i zebrać zanieczyszczenia o średniej wydajności do 98% ... testowane zgodnie z normą ASHRAE 52,1"

4.3.1 Wentylacja przemysłowa. Instrukcja - "... jedno lub dwustopniowy filtr, który korzysta z napięcia stałego od 11000-15000 V dla jonizacji. To najbardziej praktyczny sposób zbierania do wielu zastosowań przy emisji węglowodorów, gdzie są obecne spaliny. Niektóre aplikacje obejmują piece plastyfikatora, prasy do kucia, urządzenia do odlewu ciśnieniowego, jak również prace spawalnicze... różnica ciśnień filtra elektrycznego jest bardzo niska, zwykle niższa niż 100 Pa. Dzięki temu, zapotrzebowanie energii jest znacznie mniejsze niż w przypadku innych sposobów filtracji."
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego